Šperky, doplňky, kosmetika

Význam safíru

Milujete modrou barvu a drahé kameny? To je pro vás safír to pravé. Nejen že je krásný, má také spoustu pozitivních účinků na vaše fyzické i psychické zdraví. Nejlepší na tom je, že jej můžete všude nosit s sebou třeba jako náušnice se safírem. Přečtěte si o safíru něco víc!

safírové náušnice

 Co ten safír vlastně je?

Safír je monokrystal oxidu hlinitého, neboli korundu. Od něj se ale liší tím, že obsahuje příměsi jiných prvků, díky nimž může mít různé barvy. Safíry najdete třeba i v černé nebo zelené v barvě. Safír patří do stejné skupiny drahých kamenů jako rubín. Jediný rozdíl mezi těmito dvěma je jejich barva. existují také různé teorie, jak vlastně safír přišel ke svému jménu. Historikové se ale přiklánější k tomu, že název vzešel z různých jazyků, ve kterých znamená modrý kámen.

safírový prsten

Prouč používat safír?

Důvodů pro používání safíru je hned několik. Patří k nim například ochrana. Chrání jak fyzickou, tak psychickou bolestí. Říká se, že safír uchovává vaši čest a pravdivost. Se safírem se vám bude jenom těžko lhát nebo skrývat tajemství. Safír vám pomůže i se zachováním vnitřního míru. Doporuuje se také pokud často mluvíe před velkým publikem, protože pomáhá s řečnickými schopnostmi.

Kde sehnat safír?

Safír ve formě šperků najdete v každém dobrém zlatnictví. Seženete ale i samotný safír a to ve specializovaných obchodech.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit